Najfajniejsze gry planszowe dla dzieci w wieku 2+ 3+ i 4+

Macie już gwiazdkowe prezenty dla dzieciaków? Zabawki i książki są super, ale ja stawiam w tym roku na gry planszowe.
Prawdziwym odkryciem są dla mnie proste i mądre gry dla maluchów (już od 2 roku życia!). Znalezienie fajnych gier dla starszych dzieci to nie problem, dlatego dziś, specjalnie dla rodziców maluchów, przygotowałam zestawienie samych perełek dla dzieci w wieku 2+ 3+ i 4+. Zapraszam!

Większość z wyszperanych przeze mnie gier to planszówki. Pozostałe to gry rozwijające pamięć, cierpliwość, koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową w zakresie małej motoryki. Gry mają też istotne zalety wychowawcze: uczą zdrowej rywalizacji, zasad fair play, a niektóre również pracy zespołowej. Jest w czym wybierać! 

Jako rodzice ciągle nie możemy doczekać się kolejnych etapów rozwoju naszych dzieciaków. Czekamy na odpieluchowanie, pożegnanie ze smoczkiem, przesypiane noce (tak regularnie, a nie od święta). Czekamy na pierwsze słowo, potem pierwsze zdanie, takie sensowne Wprawdzie rozumiemy potrzeby dziecka bez słów, ale zależy nam, aby skutecznie komunikowało się z otoczeniem i zgłaszało, co konkretnie leży mu na wątrobie.

Zawsze jest na co czekać, można by wymieniać w nieskończoność.

A wiecie na co ja czekam tak naj-naj-najbardziej? Na dzień, w którym całą rodziną zaczniemy grać w planszówki i gry wszelakie! Scrabble, Monopoly, Cluedo czy nawet w zwykłego Chińczyka – czuję w kościach, że to będzie mega frajda i kupa śmiechu, fantastyczny sposób na rodzinne wieczory! ♥ Serio, już nie mogę się doczekać! Dlatego dorwałam kilka gier, które nadają się już dla maluchów powyżej 2 roku życia. Wszystko po to, aby zasiać w Potomku pasję gracza

Wszelkie wyścigi i zabawy, w których można zająć pierwsze miejsce, to wciąż pięta achillesowa naszego Synka. To jasne, że w pewnym wieku dzieci zawsze chcą być pierwsze, zawsze chcą wygrywać, oszukują ile wlezie i tak dalej. Jednak wspólna gra to świetna okazja, aby stopniowo wytłumaczyć dzieciakom zasady zdrowej rywalizacji.

Gry podzieliłam na 3 osobne zestawienia, abyście w poszukiwaniu „Waszej” grupy wiekowej nie musieli scrollować wpisu w nieskończoność Dla wygody dodałam linki do sklepów lub Ceneo. Klikajcie poniżej, a potem wracajcie dorzucić komentarz

gry-planszowe-dla-dzieci-2.

Gry planszowe dla dzieci 2+

.

.

gry-planszowe-dla-dzieci-3.

Gry planszowe dla dzieci 3+

.

.

gry-planszowe-dla-dzieci-4

.

Gry planszowe dla dzieci 4+

.

.


I jak? Gry zapowiadają się rewelacyjnie, prawda? Wybierzecie coś dla siebie? My niestety nie damy rady kupić wszystkich, ale kilka na pewno! Dam Wam znać, jak poszło i którą z nich R polubił najbardziej.


A czy Wasze dzieciaki wkroczyły już w kolorowy świat plansz, pionków i kostek? Jakie są ich ukochane gry? Jeśli znacie gry warte polecenia, proszę podzielcie się w komentarzach. Dzięki!


Podobało się? Będzie mi przemiło, jeśli polubisz lub udostępnisz ten artykuł:xmas


Polub blog na Facebooku, wrzucam tam fajne rzeczy
i informuję o nowych wpisach ↓

Poprzedni wpis
Następny wpis

Miłośniczka drapania po pleckach. Matka, która odpuściła. Zamiast rodzicielskiej spiny i perfekcjonizmu woli święty spokój, puzzle, skakanie po kałużach i książki Astrid Lindgren. Mieszka w Warszawie, ale pisze o Skandynawii, którą kocha, lubi, szanuje... i odwiedza kiedy tylko ma okazję. Szczęśliwa żona mężczyzny z dalekiej północy. Rozpieszcza na potęgę - głównie siebie i męża... a dzieci tylko od czasu do czasu :)

Inline
Inline