Gry planszowe dla dzieci 2+
Znalezienie gier dla dzieci w wieku 5 czy 6  lat to żaden problem. Jednak co począć, jeśli (tak jak ja) kochacie rodzinne granie, ale Wasze dzieci są dużo młodsze?

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej gier dla maluchów. Prawdziwym odkryciem są dla mnie gry dla dzieci już od 2 roku życia! Dzisiejszy wpis to ich zestawienie.

Jest w czym wybierać! W zestawieniu znalazły się tradycyjne planszówki, a także gry rozwijające pamięć, sprawność motoryczną, cierpliwość i koncentrację.

Oczywiście są one dostosowane do rozwoju dwulatków, ich możliwości poznawczych i ograniczonych umiejętności koncentracji. Rozgrywka trwa nie dłużej niż 5-15 minut, aby nie znudzić i nie zniechęcić najmłodszych, lecz zarazić ich pasją gracza

Dla Waszej wygody dodałam linki i info o wyprzedażach. Grajcie na zdrowie!

Dodam jeszcze tylko, że niniejszy wpis to część poradnika prezentowego, w którym polecam gry planszowe dla najmłodszych. Jeśli jesteście szczęśliwymi rodzicami dzieci w wieku 3+ i 4+, zajrzyjcie również do pozostałych części!

gry-planszowe-dla-dzieci
.
Poradnik prezentowy: najfajniesze gry planszowe
dla dzieci 2+, 3+ i 4+„Moja pierwsza gra: Głodny Miś”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-3

moja-pierwsza-gra-glodny-mis

Grę kupicie TUTAJ

Warto zacząć od czegoś prostego. W tej grze zadaniem dzieci jest nakarmienie Małego Misia zdrowymi pysznościami. Ta gra to kolejny sprytny sposób na bezbolesne wpojenie dzieciom zdrowych nawyków żywieniowych. Innym, bardzo skutecznym sposobem jest ta rewelacyjna książka:

SONY DSC

 

Niezwykła książka o owocach i warzywach

.

.

Pamiętacie mój cykl kulinarny, w którym mniej lub bardziej nieudolnie przemycam rodzinie sezonowe warzywa i owoce?„Kółko i krzyżyk”

Liczba graczy: 2

…w nieco innej odsłonie. Zasady gry są identyczne, jak w grze w „kółko i krzyżyk”, z tym, że zamiast symboli (których większość dwulatków nie jest w stanie narysować) dzieci wykorzystują drewniane lub magnetyczne główki zwierząt.

Wersja magnetyczna (producent: Bigjigs Toys)
Gra do kupienia TUTAJ

kolko-i-krzyzyk-magnetyczne


Wersja drewniana (producent:Bigjigs Toys)
Gra do kupienia TUTAJ

i-bigjigs-toys-kolko-i-krzyzyk-bj153


„Moja pierwsza gra: Noc na farmie”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-4

 

Moja-pierwsza-gra-Noc-na-Farmie-01

Każde dziecko dostaje swoje zwierzaki i zadanie polegające na położeniu ich spać. Przeszkadza w tym Kogut Fernando, który przywykł do budzenia mieszkańców farmy. Dzieci rzucają kostką, a wylosowane symbole decydują o tym, czy misja zakończy się sukcesem.
Elementy gry nie są wykonane z plastiku, lecz z kartonu i drewna bukowego – aż chce się grać

Grę kupicie TUTAJ


Moja pierwsza gra: Dotykanie i próbowanie”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-2

Moja-pierwsza-gra-Rozpoznawanie-Przez-Dotyk

Rewelacyjna gra wspierająca rozwój integracji sensorycznej, o której więcej pisałam tutaj > klik: Fajne i niedrogie zabawki i zabawy sensoryczne. Na szczęście u Potomka nie zdiagnozowano zaburzeń integracji sensorycznej, a ja nie jestem SI-terrorystką, ale sami przyznacie, że fajne są takie gry 2 w 1″?

Gra polega na rozpoznaniu przedmiotów umieszczonych w woreczku. Dzięki rozpoznawaniu kształtów gra rozwija zmysł dotyku, logiczne myślenie i wyobraźnię.

Grę kupicie TUTAJMoja pierwsza gra: Myszka z kulką”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-2

Moja-Pierwsza-Gra-Myszka-z-kulka

Moja-Pierwsza-Gra-Myszka-z-kulka-02

„Myszka z kulką” to mini-kulodrom, czyli kultowa zabawka edukacyjna, która ćwiczy koordynację ruchową, trafianie kulką do celu i uczy podstawowych praw fizyki. Szaleństwo!

Niech cena Was nie przeraża! Zestaw można wykorzystać aż do 5 prostych gier, które nadają się już dla dzieci w wieku 1,5 roku! Jednak nie stworzyłam osobnego wpisu dla tej „kategorii wiekowej”, ponieważ gier stworzonych z myślą o takich maluchach jest jak na lekarstwo.

Podobnie jak w przypadku pozostałych gier firmy Haba, elementy gry są wykonane z drewna bukowego, pomalowanego bezpiecznymi farbami wodnymi. W skład zestawu wchodzi: 1 rampa, 1 klocek startowy, 1 klocek łączący, 1 drewniana kula, 6 drewnianych tabliczek ( z 3 różnymi motywami) , 2 kolumny, 1 kostka do gry (z motywami znajdującymi się na tabliczkach), oraz instrukcja.

Zestaw 5 gier kupicie TUTAJ


Moja pierwsza gra: Grający las”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-3

Moja-pierwsza-gra-grajacy-las-01

Moja-pierwsza-gra-grajacy-las-02

Kolejny świetny zestaw 5 gier, tym razem muzycznych ♥

W skład zestawu wchodzą: 3 instrumenty (drewniane pałeczki, tamburyn i pojedyncze cymbałki z pałeczką), plansza do gry, kartoniki (zwierzaki, leśne domki, myszka Mia), karty zbiorów, kostka do gry i drewniana figurka Mamy myszki.

Dzieci uczą się grać na prostych instrumentach i rozpoznawać ich dźwięki. Według producenta gra rozwija słuch, poczucie rytmu i funkcje motoryczne, uczy współzawodnictwa oraz koncentracji.

Zestaw 5 gier muzycznych kupicie TUTAJMoja pierwsza gra: Gdzie są zwierzaki?”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-3

Moja-pierwsza-gra-gdzie-sa-zwierzaki-02

Moja-pierwsza-gra-gdzie-sa-zwierzaki-01

W skład zestawu wchodzi: plansza do gry, 4 duże tekturowe płytki, 8 drewnianych figurek, 8 kart, instrukcja.

Według producenta zestaw umożliwia 5 wariantów gry:
1) Wersja swobodne granie – w wersji tej dziecko poznaje poszczególne elementy gry. Przypatrzcie się razem ilustracjom widocznym na kartach, na scenerii i na płytkach. Zadawaj różne pytania dotyczące zwierząt: jak  się nazywają, jakie wydają odgłosy. Prowadząc aktywny dialog z dzieckiem pozwolisz mu rozwinąć słownictwo, umiejętności wymowy oraz spostrzegawczość.
2) Parada w Zoo – rozpoznawanie zwierząt, motoryka mała, rozwijanie umiejętności wymowy.
3) Było sobie Zoo – rozpoznawanie zwierząt, ćwiczenie koncentracji.
4) Jakiego zwierzaka brakuje – rozpoznawanie i odnajdywanie zwierząt, uważna obserwacja, ćwiczenie pamięci.
5) Zabawa w chowanego – ćwiczenie koncentracji oraz pamięci.

Zestaw 5 gier kupicie TUTAJNa koniec mam jeszcze dla Was dwie fajne gry zręcznościowe:


Moja pierwsza gra: Serowy domek”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-3

Moja-pierwsza-gra-Serowy-domek

Celem gry jest zebranie minimum 3 z 5 kawałków sera – wygrywa dziecko, któremu uda się to jako pierwszemu. Myszki mogą przedostać się do pokoju, w którym jest ser, tylko przez otwór o takim samym kolorze, jaki wyrzuciły na kostce.

W skład zestawu wchodzi: domek z sera, 2 drewniane myszki, 5 kawałków sera, kostka do gry i instrukcja.

Grę kupicie TUTAJ„Nawlekanka Gra w ZOO”

Producent: Haba
Liczba graczy: 2-4

Nawlekanka-Gra-W-Zoo

Gra zręcznościowa, która oprócz małej motoryki rozwija również słownictwo, koncentrację, pamięć i kreatywne myślenie.

Ten zestaw również umożliwia kilka wariantów gry:
1) Swobodne Granie
2) Wszystkie  Zwierzaki do Opiekuna
3) Który Zwierzak Porusza się najszybciej ?

Zestaw 3 gier kupicie TUTAJI na koniec niespodzianka: widzieliście już dwie wersje gry „W ogrodzie”, które polecam w tym wpisie? Okazuje się, że istnieje również wersja dla dwulatków! Jejku! Nie mogło jej tu zabraknąć


„Moja pierwsza gra: W ogrodzie”

Producent: Haba
Liczba graczy: 1-4 osoby

moja-pierwsza-gra-w-ogrodzie

Podobnie jak w nieco trudniejszych wersjach dla starszych dzieci, celem gry jest zebranie owoców zanim łakomy szpak zdąży je skonsumować.

Elementy gry są bardzo wysokiej jakości, drewniane, solidne. Z pewnością Wasze dzieci znajdą dla tych owoców niejedno zastosowanie

Gra do kupienia TUTAJWiem, że trudno się zdecydować, ale mam nadzieję, że w wyborze gwiazdkowego prezentu pomogą Wam opisy gier, nad którymi nieźle się napracowałam

Cóż, wychodzi na to, że firma Haba przoduje w grach dla najmłodszych, ale podkreślam, że nie jest to wpis sponsorowany Po prostu Haba, jako jedna z nielicznych, pomyślała o dwulatkach. Dzię-ku-je-my!

Poza tym z czystym sumieniem polecam produkty tej firmy, które są wartościowe pod względem edukacyjnym, a jednocześnie bardzo wysokiej jakości (jakość wykonania gry „W ogrodzie” i waga jej elementów z pewnością Was zaskoczą!).

Mam nadzieję, że pod Waszymi choinkami znajdzie się miejsce dla kilku gier. Nawet jeśli dotąd nie byliście fanami planszówek, na 100% docenicie je w długie, świąteczne wieczory z dzieciakami ♥
Czekam na Wasze relacje!
Ho-ho-ho!

xmas

 Jeśli spodobał Ci się ten tekst, podziel się nim ze znajomymi, klikając niebieski guziczek poniżej 
Dziękuję!


Poprzedni wpis
Następny wpis

Miłośniczka drapania po pleckach. Matka, która odpuściła. Zamiast rodzicielskiej spiny i perfekcjonizmu woli święty spokój, puzzle, skakanie po kałużach i książki Astrid Lindgren. Mieszka w Warszawie, ale pisze o Skandynawii, którą kocha, lubi, szanuje... i odwiedza kiedy tylko ma okazję. Szczęśliwa żona mężczyzny z dalekiej północy. Rozpieszcza na potęgę - głównie siebie i męża... a dzieci tylko od czasu do czasu :)

Inline
Inline